Táto priemyselná podlaha, ktorú realizujeme, je zložená z betónu s protišmykovou úpravou povrchu (tzv. "metlička") v spáde podľa projektovej dokumentácie. Takáto podlaha je vhodná najmä na vonkajšie plochy ako napr. parkoviská, cesty, chodníky a pod. Táto podlaha sa skladá z izolácie, betónu, výstuže a na záver je realizovaný protišmyk špeciálnou metlou. Protišmykovú podlahu realizujeme vrátane dilatačných škár, ktoré zabraňujú popraskaniu podlahy.

 1. Príprava podkladu
  Najskôr pomocou rotačného lasera výškovo zameriame podklad. V prípade potreby dodáme a zrealizujeme aj pokládku separačnej fólie. Medzi najdôležitejšie úlohy patrí výber vhodného typu betónu a nemenej dôležitá je aj jeho výstuž. Plošnú výstuž vieme zabezpečiť pokládkou KARI sietí.
 2. Objemová výstuž betónu
  Ešte pred rozprestretím a spracovaním betónovej zmesi pridávame do nej objemovú výstuž. Do tohto typu podlahy doporučujeme použiťplastové PP vlákna.
 3. Betonáž
  Pod priebežnou kontrolou nivelity rotačným laserom rozprestierame betónovú zmes v požadovanom spáde a hrúbke. Nakoniec betónovú zmes uhladíme ručnými hladítkami. Betón na vonkajších podlahách sa nevibruje, aby sa nestratil vzduch, ktorý je v ňom obsiahnutý.
 4. Zahladenie a protišmyk
  Po čiastočnom zatvrdnutí rozprestretej betónovej zmesi jej povrch viacnásobne zahladíme rotačnými hladičkami. Na záver po ňom prejdeme špeciálnou metlou, aby sme tak zaistili protišmykovú úpravu podlahovej dosky.
 5. Dilatačné škáry
  Na druhý deň rozmeriame, narežeme a zatmelíme zmrašťovacie škáry.

realizacia podlaha protismyk

Cenovo dostupná a spoľahlivá varianta

Aby vám takáto podlaha dlho a dobre slúžila, odporúčame vám investovať do kvalitného betónu. V rámci našich služieb poskytujeme bezplatné poradenstvo a obhliadku objektu, na základe ktorého vám vieme spracovať cenovú ponuku na realizáciu priemyselnej podlahy s metličkovou úpravou povrchu. Kvalitná podlaha vie skultúrniť priestory na pracovisku a zároveň poskytne dostatočný komfort.

Vyberáme z našich realizácií